loading
  • Tänapäev: elegantne, sportlik siluett on äratuntav hoolimata maskeeringust
  • Tulevik: Opeli lipulaev oma täiesti uue arhitektuuri ja tipptehnoloogiatega
  • Märts: maailma esmaesitlus Genfi autonäitusel 2017
 Rüsselsheim. Uue OpelInsignia Grand Sporti viimane arendusetapp jõuab peagi lõpule. Isegi kui Opeli järgmise põlvkonna lipulaev peidab oma elegantsi uudishimuliku pilgu eest endiselt hoolika maskeeringu alla, on viieukselise sedaani uus hiilgus selgelt nähtav. Opel Insignia Grand Sport põhineb täiesti uuel arhitektuuril, on üle üheksa sentimeetri pikema teljevahe ning märgatavalt lühema esi- ja tagaülendiga. Võrreldes praeguse Insigniaga on see ka 5,5 cm pikem, peaaegu 1 cm laiem ja 3 cm madalam. Muudetud proportsioonid annavad Opeli järgmise põlvkonna lipulaevale sportlikuma ja rabavama välimuse kui kunagi varem. Kuid Insignia Grand Sport pole sportlik mitte ainult välimuse, vaid ka sisu poolest. Inseneride tehniliste nõuete nimekirjas olid esikohal efektiivsus ja kergus – tänu kergete materjalide kasutamisele suudeti uus mudelipõlvkond muuta kuni 175 kg kergemaks. Optimeeritud varustus võimaldab saavutada palju ruumikama salongi ja muidugi kasutada rohkelt tipptehnoloogiaid.

„Nimi Opel Insignia Grand Sport ütleb kõik. See peegeldab Monza Concepti tõhusat dünaamikat, aga samavõrra ka meie uhkustunnet Opeli suurepäraste klassikute Kapitäni, Admirali ja Diplomati üle,” ütles Opeli kontserni tegevjuht Dr. Karl-Thomas Neumann. „Meie tulevane lipulaev esitleb uut mõõdet – segu elegantsist, kergusest ja sportlikkusest.“

Uue Insignia Grand Sportiga alustab ettevõte oma tippmudelite ajaloos uut peatükki. 2008. aastal avas selle eelkäija Opeli uue ajastu arenduses ja disainis ning saavutas tarbijate hulgas tohutu edu – tänaseks on müüdud üle 900 000 Insignia ja see on pälvinud 2009. aastal ka tiitli „Aasta auto“.

 2013. aasta rahvusvahelisel autonäitusel võimaldas Opel heita visioonmudeli Monza Conceptiga pilgu sõiduki tulevikku: kergus, sportlikkus, efektiivsus ja tipptasemel ühenduvus on märksõnad, mis iseloomustavad Opeli tulevikuautosid. Uus Astra, mis võitis kohe ka tiitli „Aasta auto 2016“, järgib samuti seda filosoofiat. Insignia Grand Sporti näol toob Opel nüüd turule veel ühe hitikandidaadi, mis järgib neid standardeid kindlameelselt. Insignia Grand Sport tõuseb mööda spiraali, mida Opel alustas kompaktklassis uusima Astra põlvkonnaga, järgmisele tasandile. Uustulnuk on praegusest Insigniast märgatavalt suurem nii seest kui ka väljast, viies mudeli kõrgemasse liigasse nii suuruse, ruumikuse kui ka mugavuse poolest. Kuigi uuenduslik tehnoloogia rõhutab Opeli tulevaste tippmudelite ambitsioonikaid standardeid, jääb ettevõte truuks oma filosoofiale – mobiilsus ja trende loovad arengud peavad jääma taskukohaseks ja kättesaadavaks laiale tarbijaskonnale. Insignia Grand Sport on seetõttu šikk alternatiiv oluliselt kallimatele autodele.

Opel Insignia Grand Sporti ametlik maailma esmaesitlus toimub märtsis 2017 Genfi autonäitusel.

Tagasi ülesse