loading
  • Opeli enimmüüdav väikeauto tuleb uute ökonoomsete ja erksate bensiini- ja diiselmootoritega
  • Uued varustustasemed: sportlik GS Line ja mugav Corsa Elegance
  • Klassi parimad IntelliLux LED® maatrikstuled ja automaatne hädapidurdus

Uus dünaamiline 6. põlvkonna Opel CorsaOpel esitleb uut Corsat uute sisepõlemismootoritega, mis on varasemast tõhusamad ja erksamad. Valikusse lisandus ka uus 8-käiguline automaatkäigukast. Sportlikku üldmuljet võimendab mudeli oluliselt kergem kaal ja madal istumisasend.

Uue Corsa valikus on mitu uut varustustaset: baasmudel Edition, mugav Elegance ja sportlik GS Line.

Uute ja tõhusamate mootorite edasiarengut väljendab ka parem suutlikkus. Uue 96kW/130 hj Corsa tippkiiruseks on 208 km/h, eelmise põlvkonna mudel vajas tippkiiruse 207 km/h saavutamiseks 15 protsenti rohkem võimsust (110kW/150 hj). Kiirendus 0-100km/h on 8.7 sekundit, mis on eelkäijaga võrreldes 0.2 s kiirem. Samavõrra muljetavaldav on ka 1.2 turbomootor (74 kW /100 hj), miille tippkiirus 188 km/h on 3 km/h suurem kui sama võimsusega eelkäijal. Olenevalt käigukastist kiirendab ka see 0 – 100 km/h ligikaudu 1 sekundi võrra lühema ajaga.

Uuendused hõlmavad ka käigukaste.

  • 55kW (75hj) mootor koos 5-käigulise käsikäigukastiga on põhivarustusega mudelitel.
  • 74kW (100hj) jõuallika puhul saab valida kas 6-käigulise manuaal- või 8-käigulise automaatkäigukasti. Adaptiivne käiguvahetus ja Quickshift-tehnoloogia kujutab selles segmendis vaieldamatut tipptaset. Juht saab soovi korral käike vahetada ka käsitsi roolil olevate labadega.
  • 96kW (130hj) 1.2 otsepritsega turbomootor on aga ainsana saadaval koos 8-käigulise automaatkäigukastiga.

 

Elektrilise sõidu eelistajaile on valikus täiselektriline Corsa-e.

Kerge kerestruktuur aitab kaasa ka parematele sõiduomadustele. Uue põlvkonna Corsa kergeima versiooni kaal jääb alla 1000 kg piiri - tühimass 980 kg on eelkäijaga võrreldes tervenisti 108 kg kergem.

Uue Corsa varustuses on mitmeid uusimaid tehnoloogilisi abilahendusi, mida tavakohaselt pakutakse suurema klassi sõidukitel. Üks säravamaid nende seas on adaptiivsed pimestamisvastased IntelliLux LED® maatrikstuled, mida Opel pakub esmakordselt väikeautode segmendis. Kaheksat leedelementi juhib uusima põlvkonna kõrgresolutsiooniga esikaamera, süsteem lülitab kaugtulesid automaatselt, vastavalt ümbrusele ja liiklusoludele.

Juhil on abiks hulgaliselt kõrgetasemelisi abilisi - liiklusmärgituvastus, kohanduv kiirushoidja ja küljekaitsesüsteem, mis suurendavad sõiduohutust oluliselt. Viimane neist hoiatab, kui manööverdades võib tekkida kokkupõrkeoht auto külgedele jäävate objektidega (postid, seinad, jne), süsteem töötab sõidukiirustel kuni 10 km/h. Samuti on olemas pimenurgaabi ja mitmeid parkimisabilahendusi, sealhulgas parkimispiloot ja 180-kraadise vaatega panoraam-tahavaatekaamera (uue Corsa juhiabisüsteemide kohta leidub lisainfot siin).

Corsa juhi ja kaassõitjate ühenduvuslahenduste ning meelelahutuse eest hoolitsevad uued info- ja kommunikatsioonisüsteemid 7-tollise puuteekraaniga Multimedia Navi ning mudelivaliku tipus pakutav 10-tollise puuteekraaniga Multimedia Navi Pro. Samuti on uue Corsa valikvarustuses uus telemaatikateenus "Opel Connect". Navigatsioonisüsteem aga pakub reaalajas infot nii liiklusolude kui ka kütusehindade kohta, samuti otseühendust autoabiga ja hädakõne võimalust, muutes autosõidu stressivabamaks.

Uue Corsa tootmine algab oktoobris ja esimesed autodjõuavad klientideni uue aasta algul.

Tagasi ülesse