loading
  • Esmaesitlus: revolutsiooniline elektriauto Pariisi autonäitusel
  • Sõidurõõm: sportautoga sarnane kiirendus ja möödasõiduvõime
  • Ühenduvus: alati võrgus tänu IntelliLinki info- ja meelelahutussüsteemile ning OnStarile

 

Rüsselsheim. Opel teeb ilma nii elektriautode vallas kui ka peagi toimuval Pariisi autonäitusel. 1. - 16. oktoobril esitletakse maailmale esmakordselt Opeli uut ja põnevat elektrilist mudelit Ampera-e (hall 5-2, boks 501).

 

 Uus mudel ühendab endas uuenduslikku akutehnoloogiat ja heitmevaba tööd ning tõelist sõidunaudingut – maksimaalne pöördemoment 360 Nm tagab ülihea kiirenduse ja möödasõiduvõime. “Opel Ampera-e on igapäevasteks sõitudeks sobiv elektriauto, mis vaatab samas ka tulevikku,” ütleb Opeli tegevjuht Karl-Thomas Neumann. “Ampera-e on muljetavaldav näide sellest, kui hästi jätkusuutlikkus ja sõidunauding omavahel sobida võivad. Ja tänu võimsale elektrimootorile pakub selle auto juhtimine äärmiselt meeldivat elamust.” Uue Opeli energia ja temperamendi eest vastutab maksimaalne pöördemoment 360 Nm.


Aku toidab elektrimootorit võimsusega 150 kW/204 hj. Opel Ampera-e lemmiktegevusteks on kiire paigaltvõtt valgusfoori rohelise tule süttides ja maanteedel sõitmine. Kompaktauto saavutab 50-kilomeetrise tunnikiiruse vaid 3,2 sekundiga ning kiirendab möödasõiduks 80’lt 120 km/h’ni kõigest  4,5 sekundiga (esialgsetel andmetel). Seega on Ampera-e sooritusvõime võrdväärne Opeli sportlike OPC mudelite omaga.

 

Opel Ampera-e tippkiiruseks on aga lausa 150 km/h ning ka sõiduulatus on teiste elektriautode omast oluliselt suurem. Unikaalse ja kompaktse kerega Ampera-e akud on lapikud ja asuvad põranda all. Tänu sellise kujuga akupakile on ka salong avaram, mahutades mugavalt viis reisijat ning ka pakiruum ei jää väikekeskklassi autode omale alla.

 

Parim meelelahutus: laadi alla oma lemmikfilme ja muusikat


Ampera-e lahutab reisijate meelt ka pikemate sõitude ajal. Lisaks avarustundele pakutakse ka Opelile omast kõrgel tasemel digitaalset ühenduvust. Ampera-e varustusse kuulub uue põlvkonna IntelliLinki info- ja meelelahutussüsteem ning OnStar. Olenevalt saadavusest võimaldab see auhinnatud side- ja teenustesüsteem ühendada võimsa Wi-Fi pääsupunktiga korraga kuni seitse mobiiliseadet. Apple CarPlayga ja Android Autoga ühilduvad IntelliLinki süsteemid võimaldavad nutitelefone hõlpsasti autosse integreerida, tagades reisijatele täieliku juurdepääsu oma muusikale ning lubades laadida alla filme. Ja need on vaid mõned näited meelelahutusfunktsioonide rikkalikust menüüst.

Tagasi ülesse